Historické vojenské uniformy a výstroj

ODBORNÉ PORADENSTVÍ PRO FILM A DIVADLO

 

Poskytujeme odborné poradenství z oboru uniformologie a vojenské historie 19.-20. stol. pro film, divadla apod. Pokud produkce využije našich služeb, vyvaruje se toho, aby se v jí produkovaném filmu nebo divadelní hře objevovaly historické nonsensy, operetní uniformy, nesmyslné kombinace výstroje či výzbroje, dobově nesouhlasící detaily nebo nepřesné reálie. Takovéto zdánlivé drobnosti přispívají ke kvalitě filmu a zabrání tomu, aby se výsledné dílo stalo terčem posměchu široké odborné i amatérské, ale historicky čím dál vzdělanější veřejnosti. 

Fundované posouzení každého problému zaručuje nejen historické vzdělání (Bc. v oboru kulturní historie a muzeologie, Mgr. v oboru historie) a odborná publikační činnost, ale i více než dvacetiletá praxe na trhu militarií a třicetiletá praxe sběratelská.

Pro film i divadlo jsme schopni zajistit i výrobu dokonalých replik uniformových doplňků a detailů-čepic, přileb, přezek, odznaků, vyznamenání, nášivek apod. Pro Hradní stráž Prezidenta republiky jsme zajišťovali výrobu historizujících uniforem čs. legií vz. 29.

Za námi je práce např. na filmech:

Waterloo po česku (Vít Olmer 2002)

Poslední vlak (Dana Vávrová 2007)

Protektor (Marek Najbrt 2008)

T.M.A. (Juraj Herz 2008)

Josephine (2009)

Skorzeny (2010)

Korotkov (2010)

Barkovskij (2010)

Spolu (2011)

dokumentu Cvičiště Benešov: Vstup zakázán! (Jaroslav Pelíšek 2011)

...a mnoha dalších, a dlouholetá spolupráce např. s Muzeem Policie ČR, Hradní stráží Prezidenta republiky a Vojensko-historickým ústavem Praha.

Pro film pronajímáme německá vojenská vozidla, terénní VW KdF-82 Kübelwagen a obojživelný VW KdF-166 Schwimmwagen.

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode