Historické vojenské uniformy a výstroj

ODBORNÉ OPRAVY MILITARIÍ

 

Zajišťujeme opravy originálních uniformových a výstrojních součástí. Mnohé originální kusy čekaly v průběhu desetiletí na své objevení ve velmi nepříznivých podmínkách po půdách, sklepech a stodolách, a je to na nich znát. Z mnohých uniformových částí zmizely různé doplňky, nebo byly uzpůsobeny použití v civilním životě.  

Opravujeme na odborné úrovni většinu běžných poškození-pomačkané a deformované brigadýrce navrátíme původní tvar, opravíme součásti uniforem, přizpůsobené civilnímu použití, fixujeme rozpadlé švy, podle materiálových možností jsme schopni doplnit poškozené či ztracené díly, dosadíme sejmuté a ztracené nášivky, výložky, odznaky, náramenníky či knoflíky, opravíme ztrouchnivělé švy na kožené výstroji-sumkách, bodákových závěsech, torbách atd.

Každá oprava je individuální a závisí na míře poškození nebo nekompletnosti, a také na materiálových možnostech. Ne každý poškozený kus je možno zachránit a uvést do původního stavu, ale většina poškození opravitelná je. Opravu ovšem musí provést ten, kdo ví, jak původní kus vypadal a jakým způsobem je žádoucí opravu zajistit, aby byl zachován charakter a originalita původního kusu. Z poničeného nové udělat samozřejmě nelze, ale lze zachránit mnohé z původního, a tím zvýšit tržní i faktickou hodnotu daného kusu.

Pokud vlastníte zubem času poškozený originální kus, neváhejte a požádejte o konzultaci, zda a jakým způsobem je možné poškození opravit, a tím zvýšit jeho hodnotu!

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode