Historické vojenské uniformy a výstroj

O NÁS

 

Vykupujeme a prodáváme historické uniformy a výstroj armád, četnictva, policie a dalších ozbrojených složek. Jsme zaměřeni především na období 19.-20. století a na historii Československa, prostoru českých zemí a armád a vojenských konfliktů, které se zde odehrály. 

Na trhu militariemi úspěšně působíme již 20 let. Předmětem našeho zájmu jsou jakékoli sběratelské artefakty ve zmíněném oboru: uniformy-saka, kabáty, kalhoty, opasky, přezky, čepice, ocelové a tropické přilby, odznaky, kříže, řády a vyznamenání, dokumenty, vojenské příručky, fotografie, fotoalba, maskovací oděvy, celty, sumky na náboje a zásobníky, zimní vatované oděvy a kožichy, chladné zbraně-bodáky, bajonety, dýky, kordíky, šavle, útočné nože, ale i vojenská vozidla a různé zbylé díly z nich...

Sběratelsky zajímavé jsou uniformy armád, které se ve velké míře účastnily světových válek, tedy např. uniformy a výstroj rakousko-uherské monarchie, německého Wehrmachtu, SS, Luftwaffe, americké, britské a Rudé armády, a také uniformy, spjaté s historií Československa, tedy uniformy armády 1. republiky, ČSLA do 60. let, uniformy četnictva a policie jak z doby předválečné, tak i poválečné, opět až do 60. let, uniformy československých legií v Rusku, Francii a Itálii, uniformy Obrněné brigády ve Velké Británii nebo Svobodovy armády v SSSR, ale i uniformy protektorátní-četnictvo, policie, Vládní vojsko.

 

OPRAVY A REPLIKY

K naší nabídce patří také odborné opravy originálních uniformových a výstrojních součástí, a také výroba replik součástí uniforem a jejich doplňků pro reanackment (oživlou vojenskou historii), film a divadlo. Zajišťujeme výrobu čepic, nášivek, odznaků, vyznamenání apod.

 

 

ODBORNÉ PORADENSTVÍ

Poskytujeme odborné poradenství z oboru uniformologie a vojenské historie 19.-20. stol. pro film, divadla apod. Za námi je práce např. na filmech Waterloo po česku, Protektor, T.M.A., Skorzeny, Korotkov, Josephine, Poslední vlak, dokumentu Cvičiště Benešov: Vstup zakázán!, dánském seriálu 1864, francouzském dokumentu La Source Mad, koprodukčním filmu Anthropoid a mnoha dalších, a dlouholetá spolupráce např. s Muzeem Policie ČR a Vojensko-historickým ústavem Praha.

 

Pro film pronajímáme německá vojenská vozidla, terénní VW KdF-82 Kübelwagen a obojživelný VW KdF-166 Schwimmwagen.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode